Blog přesunut! Aktuálnější a aktivnější blog jde ZDE!!

Duben 2012

Nový lay! ''Nový začátek!''

29. dubna 2012 v 16:09 | Filipskh
Tak je to zde. Ten osudný okamžik, kdy je nový lay nastaven a úspěšně spušten na mém blogu. Nyní se již za onu předchozí verzi nestydím. Nyní, je nové znovuzrození blogu! Tímto článkem bych chtěl také poděkovat velice nadané stvořitelce tohoto lay Dincie, která tento lay: ''Čaroděj'' udělala, jak nejlépe mohla. To znamená nádherně! Přece jenom, podívejte se sami ;) Přeji ti další pěkné dny, měsíce a roky tvoření a doufám, že když se opět ozvu pro nějaký ten lay, tak mi výjdeš vstříc ;) Na oslavu této události si trochu zatančíme, ne? :)


BookFan - Virtuální knihovna 21.století

27. dubna 2012 v 21:54 | Filipskh
BookFan.eu... Pěkná a hlavně rozsáhlá stránka, kde lze najít knihy všech druhů, které si přejete. Na této stránce je také hodně hodných lidí. (Někteří jsou až moc ukecaní. Nechci na nikoho ukazovat :D ) Se vším vám poradí a při tom se ještě dosti nasmějete.

Erilian - Kouzla na obzoru - Video

24. dubna 2012 v 19:50 | Filipskh
Jak jsem sliboval, je zde video ze křtu knihy Erilian - Kouzla na obzoru. Čekal jsem, že bude delší. Ale co už s tím? :) Křest také dobrovázela skupina Unreel, která nádherně hrála :) Jejich stránky najdete ZDE.

PÍSEŇ 7. TÝDNE - Sting - Desert Rose

23. dubna 2012 v 14:57 | Filipskh |  Píseň týdne
Tak co trochu té pouštní nálady v takovýchto horkých dnech? :D


Umělecký blok?

21. dubna 2012 v 21:27 | Filipskh
Znáte ten pocit, kdy nemáte žádné inspirace na kreslení? Já ano. Poslední dva týdny jsem ho prožíl 24 hodin. Když jsem si vytáhl papír a tužku, seděl jsem a přemítal, co mohu nakreslit. Stále nic, nic, nic... Poté se něco zrodilo. Zkoušel jsem to nakreslit dvakrát, třikrát a stále se nedařilo. Se vztekem jsem papír skrčil a vyhodil někde na stůl. (Doteď nevím kde :D ) A tak to pokračovalo dále. Do dneška.
Ani nevím jak, ale podařilo se mi vytvořit v hlavě skvělou kresbu do Erilianské soutěže. Musím přiznat, že jsem se soustředil tak pevně, že jsem skoro ani nedýchal :D Ale opravdu, povedlo se to tak, jak jsem doufal. Více se dozvíte až... v květnu? V ru dobu by měly být všechny práce zveřejněny na Erilianském webu a FB.
Pravda sice je, že jsem přes ty dva týdny neměl moc času. Čtvrletní písemka, testy, učení... až mi z toho jde hlava kolem. Nemluvě o tom, že do konce tohoto roku potřebuji mít nakreslených 20 obrázků. Z toho jsou hotová 4 díla... No, doufám, že mě takovýto ''blok'' již nikdy nezastihne :)

Šifra mistra Leonarda -- RECENZE

20. dubna 2012 v 23:02 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: Šifra mistra Leonarda
PODTITUL: Vražedné tajemství ukryté v nejslavnějším obrazu všech dob... Kdo ví, kde...
POČET STRAN: 444
AUTOR: Dan Brown
VYDAVATEL: Argo
POŘADÍ V SÉRII: Samostatné dílo; 2.díl hrdiny Roberta Langdona
FILMOVÉ ZPRACOVÁNÍ: ZDE
POČET HVĚZDIČEK: 5/5
NEJOBLÍBENĚJŠÍ CITACE: ''Kde kalich v sobě tajně skrývá břit a dávný Roslin stráží její klid, ji krášlí díla mistrů, nebe hvězd v ta místa právě dej se zpátky svést.''

Moje první kniha od Browna. Slyšel jsem, že je pěkná, napinavá a má vše, co má správná detektivní/dobrodružná kniha mít. Proto jsem si ji prostě musel koupit a přečíst.
Chápu, že Vatikánu a celkově Římu, se tato kniha musí protivit. Na internetu je hodně stránek, kde se toto dílo shazuje. Ano, útočí přímo proti církvi, ale to z něj nedělá nějaké špatné dílo. Dílo je to pěkné! Zatím jediné, u kterého jsem se ani na chvíli nenudil. (Opravdu)
Tato kniha mě uchvátila hned od první věty. Mám rád příběhy, které se odehrávají v místech, které mohu sám navštívit. A zde se to vše děje. Paříž, Londýn a občas i Vatikán a mnoho kostelů.
I když se to nezdá, tato kniha je plná historických věcí, které mě mnohé naučily. Neříkám, že jsem nějak skvělý, ale zná někdo z Vás, čtenářů matematické ? Já teda ne.
Děj... Dlouhý, krásný, napínavý a záživný. Velice záživný. Tato kniha se dá číst jedním dechem a kdyby nebylo spánku a jídla, tak ji čtu dnem i nocí a nepřestávám, dokud neskončím. Tato kniha prostě nejde popsat slovy. Je prostě... nádherná. Nyní aspoň vím, že od Browna budu číst knihy dále.
Jak už vlastně napovídá podtitul, v celé knize se bude řešit jedna věc, která je schovana v da Vinciho nejslavnějším díle: Poslední večeře. Zde se nebude hledat nic jiného než Svatý grál. Vlastně už touto věcí se naráží na křesťanství. Knihu jsem nečetl proto, abych jednoduše našel nějakou pro to, abych mohl odsuzovat církev. To vůbec! Nejsem hoden roznášet takové rozsudky! Zajímalo mě to pouze tak, jak čtenáře zajímá trocha historie v dílách. Nic víc, nic míň. Ale při čtení tohoto krásného díla jsem se opravdu někdy pozastavoval nad věcmi, které mi přišly zvláštní. Když si knihu přečtene, pozastavíte se třeba nad da Vinciho obrazy a všimnete si věcí, které Vám byly skryty. Ale opravdu, nenechte se někdy zmást.
Postavy: Krásně a věrohodně popsány tak, jak mají být. Někdy jsem si připadal, že společně se Sofii a Robertem prožívám dobrodružství také. Přes hledání indícií začínaje, nádherným, trochu málo vygradovaným, Epilogem konče. Jenom škoda, že jsem si neuvědomil, že Šifra je druhý díl série o Robertu Langdonovi. No, ale i když jsem první díl (pro zajímavost Anděle a Démoni) vynechal, myslím, že jsem o nic nepřišel.
Proto, suma sumarum: Výborná kniha, taktéž, doporučuji přečíst pro lidi, kteří se zabývají trochou té historie v moderním světě.
Po přečtení zůstava jenom otázkou: Je v této knize nějaký střípek pravdy, který čeká na odhalení?

PÍSEŇ 6. TÝDNE - Sound Adventure - A Celestial Odyssey

16. dubna 2012 v 15:20 | Filipskh |  Píseň týdne
Další klidná píseň ;) Tentokrát moc pěkný soundtrack, který hraje stále dookola :D


PÍSEŇ 5. TÝDNE - Adele - Rolling In The Deep

8. dubna 2012 v 20:13 | Filipskh |  Píseň týdne
Tento týden byl plný recenzí, takže si trochu odpočineme s novou písni týdne ;)


Velice zvláštní věc...

8. dubna 2012 v 15:53 | Filipskh
Nikdy bych neřekl, že se stane něco podobného, co se stalo včera. Po dlouhé době jsem si zapnul příběh, pustil hudbu a začal psát. Chtěl jsem si udělat na chvíli pokoj od zápletky a proto jsem se pustil do - snad třetí - opravy příběhu. Jak jsem tak projížděl očima mnou napsané věty a opravoval je, vymyslel jsem další věc, která by mohla pasovat do příběhu. A další a další... Tak se dvou stránková kapitola rozrostal na 4 stránkovou. Ono, něco je pravdy na to, že když něco napíšete a poté to odložíte tak na +- dva týdny, ne-li více, tak se vám udělá v hlavě čisto a poté se můžete opět pustit do opravy a obalovaní kostry příběhu, či povídky, kterou v tu dobu napíšete.