Blog přesunut! Aktuálnější a aktivnější blog jde ZDE!!

Šifra mistra Leonarda -- RECENZE

20. dubna 2012 v 23:02 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: Šifra mistra Leonarda
PODTITUL: Vražedné tajemství ukryté v nejslavnějším obrazu všech dob... Kdo ví, kde...
POČET STRAN: 444
AUTOR: Dan Brown
VYDAVATEL: Argo
POŘADÍ V SÉRII: Samostatné dílo; 2.díl hrdiny Roberta Langdona
FILMOVÉ ZPRACOVÁNÍ: ZDE
POČET HVĚZDIČEK: 5/5
NEJOBLÍBENĚJŠÍ CITACE: ''Kde kalich v sobě tajně skrývá břit a dávný Roslin stráží její klid, ji krášlí díla mistrů, nebe hvězd v ta místa právě dej se zpátky svést.''

Moje první kniha od Browna. Slyšel jsem, že je pěkná, napinavá a má vše, co má správná detektivní/dobrodružná kniha mít. Proto jsem si ji prostě musel koupit a přečíst.
Chápu, že Vatikánu a celkově Římu, se tato kniha musí protivit. Na internetu je hodně stránek, kde se toto dílo shazuje. Ano, útočí přímo proti církvi, ale to z něj nedělá nějaké špatné dílo. Dílo je to pěkné! Zatím jediné, u kterého jsem se ani na chvíli nenudil. (Opravdu)
Tato kniha mě uchvátila hned od první věty. Mám rád příběhy, které se odehrávají v místech, které mohu sám navštívit. A zde se to vše děje. Paříž, Londýn a občas i Vatikán a mnoho kostelů.
I když se to nezdá, tato kniha je plná historických věcí, které mě mnohé naučily. Neříkám, že jsem nějak skvělý, ale zná někdo z Vás, čtenářů matematické ? Já teda ne.
Děj... Dlouhý, krásný, napínavý a záživný. Velice záživný. Tato kniha se dá číst jedním dechem a kdyby nebylo spánku a jídla, tak ji čtu dnem i nocí a nepřestávám, dokud neskončím. Tato kniha prostě nejde popsat slovy. Je prostě... nádherná. Nyní aspoň vím, že od Browna budu číst knihy dále.
Jak už vlastně napovídá podtitul, v celé knize se bude řešit jedna věc, která je schovana v da Vinciho nejslavnějším díle: Poslední večeře. Zde se nebude hledat nic jiného než Svatý grál. Vlastně už touto věcí se naráží na křesťanství. Knihu jsem nečetl proto, abych jednoduše našel nějakou pro to, abych mohl odsuzovat církev. To vůbec! Nejsem hoden roznášet takové rozsudky! Zajímalo mě to pouze tak, jak čtenáře zajímá trocha historie v dílách. Nic víc, nic míň. Ale při čtení tohoto krásného díla jsem se opravdu někdy pozastavoval nad věcmi, které mi přišly zvláštní. Když si knihu přečtene, pozastavíte se třeba nad da Vinciho obrazy a všimnete si věcí, které Vám byly skryty. Ale opravdu, nenechte se někdy zmást.
Postavy: Krásně a věrohodně popsány tak, jak mají být. Někdy jsem si připadal, že společně se Sofii a Robertem prožívám dobrodružství také. Přes hledání indícií začínaje, nádherným, trochu málo vygradovaným, Epilogem konče. Jenom škoda, že jsem si neuvědomil, že Šifra je druhý díl série o Robertu Langdonovi. No, ale i když jsem první díl (pro zajímavost Anděle a Démoni) vynechal, myslím, že jsem o nic nepřišel.
Proto, suma sumarum: Výborná kniha, taktéž, doporučuji přečíst pro lidi, kteří se zabývají trochou té historie v moderním světě.
Po přečtení zůstava jenom otázkou: Je v této knize nějaký střípek pravdy, který čeká na odhalení?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bubko bubko | Web | 27. června 2013 v 8:18 | Reagovat

všechny od Dana Browna jsou skvělé http://baila.net/autor/209561984/dan-brown ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama