Blog přesunut! Aktuálnější a aktivnější blog jde ZDE!!

Květen 2012

PÍSEŇ 12. TÝDNE - Lindsey Stirling - We Found Love

28. května 2012 v 17:29 | Filipskh |  Píseň týdne
Moje oblíbená písnička! :))

Společenství čarodějů -- RECENZE

27. května 2012 v 16:56 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: Společenství čarodějů
PODTITUL: /
POČET STRAN: 480
AUTOR: Trudi Canavan
VYDAVATEL: Zoner Press
POŘADÍ V SÉRII: 1. díl série: Trilogie o černém mágovi
POČET HVĚZDIČEK: 4/5

Malá kniha s poutavou obálkou. Tak působí Společenství čarodějů hned, jakmile se na něho podíváte. A je to pravda. Obálka je taková... jedoduchá a přitom má něco v sobě. Není přeplácana nějakou abstrakcí, osobami, nebo barvami. Působí klidně a tajemně. Tajemný je ovšem i děj samotný...
Příběh začíná tím, že se jedna holka (Sonea) připlete do houfu lidí, kteří čaroděje nenávidí a vždy při Očistě se je snaží nějak odradit. Začnou po nich házet na náměstí kameny. Čarodějové vykouzlí štít, který je ochrání. Poté ale hodí kámen Sonea. Nemusím doufám říkat, že ''nečekaně'' její kámen štít prorazí a zraní jednoho mága. Děj poté pokračuje tak, že dívku hledají atd...
Nevím, ale tuto knihu jsem si velice oblíbil. Nepatří sice mezi ty, které musí být všude, ale je pěkne po čase na ni sáhnout a přečíst si ji ještě jednou.
Kniha je rozdělená na dvě poloviny. V té první se prakticky neděje SKORO nic. Vlastně se skoro celou dobu hledá Sonea, která utíká před čaroději. Nemohu říct, že se v první polovině nic neděje. To ne. Nějaké to napětí tam je a do první části postačuje. Ze všeho nejvíc se mi ale líbí styl psaní samotné knihy.
Kniha je napsána z pohledu různých osob. Libí se mi to prolínání. Sonea zajde tam a tam a uslyší výbuch. V další kapitole je poté napsáno, že ten a ten mág bojoval s tím a tím. Líbí se mi ten styl, jak je děj popsán (jak jsem již říkal) z pohledu jiných osob. Jedno velké +
Imradim... Magické a staré město. Přesto, že se může zdát, že zde nevládné zlo, tak tomu je. Trochu mi to připomíná dnešní svět. V centru města žijí bohatí a za hradbami žijí lidé chudí, nemocní a nemajetní. Proto se tyto dvě skupiny nesnášejí. Chudí lidé si myslí, že jso čarodějové nafoukaní a čarodějové si myslí, že prostí lidé jsou pouze nástroj a nemají žádný význam. (K těm čarodějům: Pouze někteří si to myslí, přesto jich je ale menší polovina)
Jde o klasický román, kde vystupuje mnoho postav. Hodně věrohodných postav, se kterými budete prožíva napětí, dobrodružství a nebezpečí. Samozřejmě, co by to bylo za knihu, kdyby se nějaký ten čaroděj nezvrátil a stal se záporákem, že? :)
Jak jsem říkal, druhá část je akčnější a více napínavá. Nebudu říkat proč... ;) Poté se ale objeví ještě někdo, kdo má velice temné skutky. Bohužel se v prvním díle o ONÉ osobě nemluví, takže si budu muset počkat na tu druhou, kde by to mělo být vše vysvětleno (aspoň doufám) :)
Ke konci: Proč 4 hvězdičky? Je to jednoduché. Kniha je krásná, dlouhá a napínavá. Vše, co by měla správná fantasy kniha mít. Postavy jsou věrohodně napsány a mají všechny vlastnosti, které literární postava potřebuje. Ale ten jeden bod se strhnout musí. Je to za tu první část. Nemohu si pomoct, ale chvílemi jsem si i nudil. Ale veru to zase tak, že v druhé části se to neutralizuje. Takže je to takové... Do dokonalosti na 100% to nemá, ale 50% taky ne. Je to takových úspěšných 80%
Tuto knihu Vám ale přesto doporučuji si přečíst :)

Znamení draka -- RECENZE

27. května 2012 v 12:00 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: Znamení Draka
PODTITUL: - Kniha druhá -
POČET STRAN: 324
AUTOR: Angie Sageová
VYDAVATEL: Jota
POŘADÍ V SÉRII: 2. díl série: Příběhy Septimuse Heapa
POČET HVĚZDIČEK: 4/5

První díl jsem přečetl úspěšně ještě v mladém věku. Poté jsem série odložil a opět se k ní vrátil v projektu: DEJTE ŠANCI JINÝM SÉRIÍM. Knihu jsem koupil a také úspěšně přečetl. (Ještě ani jednou se mi nestalo, že jsem knihu nedočetl)
Kniha vypráví další dobrodružství ztraceného sedmého syna Septimuse, který se na konci první knihy nalezl. (Nechci říkat jak) Kniha se dá číst, i když jste vynechali první díl, ale po chvíli se budete ztrácet jak Já. Jak jsem říkal, knihu jsem četl ještě v mladším věku a nepamatuji si všechny podrobnosti z Magyku. Naštěstí je ale na konci Znamení draka taková poznámka o lidech, který v knize vystupují, takže jsem se trochu zorientoval.
Tato kniha je určena mladším, nebudeme zapírat, že? :) Číst se ale dá i v dospělejším věku ;)
Tato kniha - narozdíl od jiných - je taková poklidná. Po těch dávkách akce (např. z Prvního čarodějova pravidla) je tato kniha oddych a je spíše na zkrácení volného času.
V knize jsou velice pěkné ilustrace, které vyjevují některé scény z knihy.
Po přečtení knihy jsme si uvědomil, co vlastně znázorňuji obálka knihy samotné. Malý šíp a zelená vazba. No, nebudu to ale vyzrazovat.
Jak někteří říkají, Magyk byl konkurentem Harryho Pottera. Neví, zda to dokáži říct o druhém díle. Kouzelný: Je; Dobrodružný: Také, ale prostě s HP se srovnat nedá. Díla jsou odlišná a proto je to těžke určit.
Jak byla napsáno na obálce knihy, v příběhu vystupují další postavy, které si získají vaše srdce a budete s nima prožívat celá dobrodružství až do skončení knihy. Postavy jsou pěkně věrohodně popsány, to se musí nechat.
Tak, jak by mělo být v každé fantasy knížce, i zde je trochu toho tajemna. Je zde hodně otázek a ke konci knihy na ně najdete odpověď. Některé i trochu vyrazí dech. Zjištění jsou opravdu někdy... zajímavá a lákavá, abyste v jejich tajemstvích pokračovali v dalším díle: PHYSIKUS.
Krajina... Ta je taktéž jako postavy pěkně popsána a věrohodná. Celý svět, ve kterém se kniha odehrává je... prostě jiná. Hodně věcí jsou nepochopitelné a přesto se dějí. Lodě, které létají na nebi a pluji po moři, bahenní lidé, letávci, živý tenisový míček, příšerky, co jedí trávu... Je toho prostě hodně :D Ale svět mi jako relaxační místo stačí a opět mám sílu na nějakou tu tvrdou akci! :)
Kniha je pěkně napsána a prakticky ji není co vytknout. Jak jsem již říkal, je pro mladší a slouží většinou k tomu, aby se rozvíjela Vaše fantazie. I když to bylo těžké, dal jsem 4 hvězdičky, protože postavy, děj a celý svět je prostě postavený na hlavu! :)

Soutěž o nejlepší fotku!

25. května 2012 v 19:26 | Filipskh
Jeikož se mi zdá aktivita čtenářů malá, rozhodl jsem se uspořádat takovou... soutěž na Vaše rozpohýbování! :) Zda by se to tak dalo nazvat. Bohužel nebude ale nic jako cena. Není to kvůli Vám, ale kvůli tomu, že skupina na FB nemá ještě dostatek členů na to, aby nějaká cena k výhře byla. Takže jakmile se do skupiny na FB připojí minimálně 100 lidí, nějaké ty ceny k té soutěži budou ;) Takže k věci...
(K přečtení si pusťte trochu té hudby ;)


PÍSEŇ 11. TÝDNE - Tina - Si Sám

21. května 2012 v 16:12 | Filipskh |  Píseň týdne
Tak na tento týden jsem si vybral velice specifickou písničku. Ale musím uznat, že je moc pěkná ;)

První čarodějovo pravidlo -- RECENZE

15. května 2012 v 19:59 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: První čarodějovo pravdilo
PODTITUL: "První čarodějovo pravidlo: Lidé jsou hloupí."
POČET STRAN: 592
AUTOR: Terry Goodkind
VYDAVATEL: Classic
POŘADÍ V SÉRII: 1. díl ze série: MEČ PRAVDY (01) - vaz. edice
FILMOVÉ ZPRACOVÁNÍ: ZDE (Vybočuje z knihy)
POČET HVĚZDIČEK: 5/5

Po zhlédnutí seriálu jsem se do této série pustil s ročním odsupem. Věděl jsem, že nějaká kniha, podle které byl seriál natočen, existuje ale viděl jsem pouze obálku z jednoho dílu ze dvou a odradilo mě to. Díky BF jsem přišel na to, že existuje speciální vydání vázané knihy a obálka také nevypadala nějak špatně a proto jsem se do této knihy vrhl.
Kniha začíná Richardovým hledáním pravdy o smrti jeho otci, který zemřel velice brutální smrtí. (Nechci popisovat) Indície - zda by se to tak dalo nazvat - ho dovedly na skálu, kde rostlo jedovaté hadí víno. Tam ji spatřil. Nádhernou ženu s bílým šatem, kterou nahánější čtyři muži. Chystá se ji zachránit... No, nač to vše popisovat? Přečtěte si to sami. Nerad popisuji děj, ale tohle je recenze! Tak se do toho pusťme...
Jak jsem již zmiňoval, kniha je základ pro seriál. Ten sice vybočuje a děje se tam úplně něco jiného, ale mě to stačí pro to, abych si dokázal postavy lépe představit. Po přečtení doporučuji si seriál stáhnout. ;)
Kniha je napsána tím stylem, který miluji. Takovou... středověkštinou :D Vážně... Jsou tam moc pěkná a starší slova, která se do tohoto díla hodí. Vše je v knize pěkně popsáno a vylíčeno. Dokázal jsem si vše představit. (Bohužel i ty ehm... jistější scény. Ti co četli, to pochopí ;)
U tohoto díla jsem se nenudil. Možná ze začátku to bylo trochu nudné. Jak vždy to bylo seznamování a takové ty další bláboly, však to každý zná. Teprve od menší čtvrtiny se to rozjelo. Souboje! Nějaká ta romantická chvilka, něbo nějaké dialogy. To vše je zde pěkně popsáno a věrohodně vylíčeno.
Někdy je to taková ''detektivka''. Není to sice ta klasika: Někdo byl zabit a vrahem je zahradník. Ne! Není to tak. Zde se spíše snažíte vymyslet důvod, proč se nemůže stát to a to. Proč Kahlan nemůže být s Richardem? Kdo je vlastně otcem Richarda? Kdo je zradil a zaprodal mord-sithám? Kdo? Právě zde se to snažíte zjistit. Ono je to velice specifické dílo na tento žánr. Není to taková fantasy typu: Mám magickou moc! Pojď, jdeme zbít nepřítele. Nebo: Podívej, vlastním magický meč a jsem potomkem velkého čaroděje. Jedná se jednoduše o čistokrevnou fantasy, která nesmí v knihovničce chybět.
V této knize jde o klasický román, kde vystupuje velice mnoho postav a každá z nich je specifická. Ani jednou zde nenarazíte na někoho, kdo by byl jiné postavě podobný (Vynechme rodinné vztahy, kde ta podovnost být musí).
Ano, nějaké ty zdlouhavé části zde byly, ale daly se lehce překousnout. Dlouhé dialogy nahradilo velké masakrování atd... Nechci vyzrazovat důležité informace pro Ty, kteří by si chtěli knihu přečíst.
I když se kniha nezdá, někdy se u ní dokážete zasmát. Byl by hřích se nezasmát :D Ať už hláškám, nebo činům. Prostě super! ;)
Krajina... Ach ta krajina Západozemská, Středozemská či D'Harská, prostě vegetace je v každé zemi různorodá, i když jsou to vlastně země (zda by se to tak dalo nazvat) vedle sebe. Je to stejné, jako kdybyste, milí čtenáři, porovnávali Evropu, Jižní Ameriku a Asii. (Byl to pouze příklad) Prostě různorodé tradice a vegetace, a přesto jsou tyto naše světadíly skoro vedle sebe (Asii je hned vedle nás a přesto má jinou kulturu. V knize je to stejné ;) )
V knize je také pěkně popsán způsob, jak jedna Mord-sitha (Denna) ''cvičila'' Richarda. Bylo to tak bolestivé, že jsem se bál otáčet další stránky, abych tu bolest mohl překonat. Velice jsou soucítil s Richardem a opravdu, jestli potkám někdy Mord-Sithu, vyhnu se ji snad 100 metrovým obloukem :D
I když byla kniha napsána v nějakém tom roku 1998, myslímsi , že tato kniha by měla dostat ocenění. Některé - rádoby - ''fantasy'' knihy by se měly s porovnáním této knihy jít zahrabat! (Nemyslím Alchymistu, Percyho, Erilian, Eragon a takové další, které mají mou oblibu ;)
Myslím, že této knize nejde nic vytknout. Jenom jsem tam narazil na dvě gramatické chybičky. Chyběl uvozovky dole a poté nějaká chyba ve větě. To už je ale velice hluboko v detailu :D
Někdy lituji toho, že je to pouze kniha a nemůže mě OPRAVDU vtáhnout do děje... Ale což. Co jiného mi zbývá, než si počkat na další díly, které budou určitě tak perfektní, jako tato a vryjí se hluboko do paměti! :) Přece jenom, toto dílo je nádherné a plné lásky, která nemůže být naplněna...
Proto: DOPORUČUJI VŠEMI DVACETI PALEČKY! ;)

PÍSEŇ 10. TÝDNE - Invincible - Tinie Tempah feat. Kelly Rowland

14. května 2012 v 15:06 | Filipskh |  Píseň týdne
Nový týden je zde a také nová píseň s ním. Něco z jiného soudku. Pro tentokrát ;)

Můj nálet na knihkupectví ;)

13. května 2012 v 18:53 | Filipskh
Snad poprvé v životě se mi podařilo nasbírat více jak dvě knihy, které čekají na přečtení. Vždy, když se ke mně nějaká kniha dostala, do dvou týdnů jsem ji přečetl. (Vytáženo 5 pracovních dnů, takže čtu o víkendu) Po dlohuhé době se mi do rukou dostala kniha od Terryho Goodkinda kniha: První čarodějovo pravidlo. Je pěkně dlouhá a má hodně stránek, takže se nenudím. Poté jsem se ale dostal do knihkupectví a prostě jsem neodolal, takže jsem si koupil další knihu, a další a další. V momentální době mám knih dost, takže se nudit - v ohledu čtení - nebudu ;) Co říkáte na můj výběr?

PÍSEŇ 9. TÝDNE - Jessie J feat. David Guetta - LaserLight

7. května 2012 v 18:30 | Filipskh |  Píseň týdne
Ani jsem se nenadál a týden je za námi. Uteklo to nějak rychle, nemyslíte? :)

Paoliniho větev a na ní sta tisíce fanoušků...

6. května 2012 v 15:55 | Filipskh
Jak určitě všichni víte, včera: 5.5. 2012 do ČR/Praha/NeoLuxor zavítal spisovatel světové série: Odkaz dračích jezdcu Christopher Paolini. Myslím, že všichni v okolí Prahy se slétli pod jednu střechu, aby se mohli na tohoto spisovatele podívat, či (při troše štěstí a hodně nervů) popovídat si. Podle mnoha článku, se říká, že dokonce Paolini mluvil elfsky. Nevím, zda je to pravda, protože bydlím 4sta mětrů od Prahy, takže jsem tam nebyl a nedokážu tyto řeči potvrdit.
Podle mých informací a mnoho článku na blozích jsem také slyšel a četl, že fronta v Luxoru byla už od jedné hodiny odpoledne!! Chápete to? Už v jednu hodinu se začali slétavat lidé pro podpis. A to křest začínal ve 4 hodiny! Myslím, že byla fronta až před budovou Luxoru... No, to by nebyl zas tak hrozný problém. Jenže nedokážu si představit sebe, jak stojím tak +- 2 a půl hodiny (Ne-li více) na jednom místě ve frontě, kde každý třímá Eragona, Eldesta, Brisingra či Inheritinace v ruce. Musím přiznat, že by se mi o těch dracích na obálkách zdálo i v noci :D Teprve nyní si uvědomuji, že bylo asi možna štěstí, že jsem tam nebyl. Je sice pravda, že jsem Eragona ještě nečetl, takže stejně nevím, proč bych na autogramiádě byl. Možná, že jak si přečtu knihu...
No, ale zpět. Vím, že pro podpis do jakékoli knihy bych ve frontě stál, ale v takto dlouhé teda ne! Možná, že kdybych šel náhodou do Prahy, tak ano. Ale myslím, že jinak ani opravdu ne. Asi je pravda, že mě trochu ovlivnujě to, že jsem knihu nečetl... No, ale přesto si myslím, že z takovéhoto návalu lidí se bude Luxor ještě dlouho vzpamatovávat :D Tímto článkem také nijak neprotestuji proti Paolinimu či lidem, co tam byli. (Doufám, že si to někteří fanoušci nevylíčí špatně a budou si myslet, že je nějak pomlouvám. Jestli si to takhle vysvětli roznesou mě na kopytech :D ) Já jsem spíše rád, že i v dnešní době ještě lidé čtou a knihy neupadají ;) (▼ Na frontu se můžete podívat sami ▼ )
Přesto je ale dobře, že se zabývá fantasy knížkami stále více lidí :)