Blog přesunut! Aktuálnější a aktivnější blog jde ZDE!!

Znamení draka -- RECENZE

27. května 2012 v 12:00 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: Znamení Draka
PODTITUL: - Kniha druhá -
POČET STRAN: 324
AUTOR: Angie Sageová
VYDAVATEL: Jota
POŘADÍ V SÉRII: 2. díl série: Příběhy Septimuse Heapa
POČET HVĚZDIČEK: 4/5

První díl jsem přečetl úspěšně ještě v mladém věku. Poté jsem série odložil a opět se k ní vrátil v projektu: DEJTE ŠANCI JINÝM SÉRIÍM. Knihu jsem koupil a také úspěšně přečetl. (Ještě ani jednou se mi nestalo, že jsem knihu nedočetl)
Kniha vypráví další dobrodružství ztraceného sedmého syna Septimuse, který se na konci první knihy nalezl. (Nechci říkat jak) Kniha se dá číst, i když jste vynechali první díl, ale po chvíli se budete ztrácet jak Já. Jak jsem říkal, knihu jsem četl ještě v mladším věku a nepamatuji si všechny podrobnosti z Magyku. Naštěstí je ale na konci Znamení draka taková poznámka o lidech, který v knize vystupují, takže jsem se trochu zorientoval.
Tato kniha je určena mladším, nebudeme zapírat, že? :) Číst se ale dá i v dospělejším věku ;)
Tato kniha - narozdíl od jiných - je taková poklidná. Po těch dávkách akce (např. z Prvního čarodějova pravidla) je tato kniha oddych a je spíše na zkrácení volného času.
V knize jsou velice pěkné ilustrace, které vyjevují některé scény z knihy.
Po přečtení knihy jsme si uvědomil, co vlastně znázorňuji obálka knihy samotné. Malý šíp a zelená vazba. No, nebudu to ale vyzrazovat.
Jak někteří říkají, Magyk byl konkurentem Harryho Pottera. Neví, zda to dokáži říct o druhém díle. Kouzelný: Je; Dobrodružný: Také, ale prostě s HP se srovnat nedá. Díla jsou odlišná a proto je to těžke určit.
Jak byla napsáno na obálce knihy, v příběhu vystupují další postavy, které si získají vaše srdce a budete s nima prožívat celá dobrodružství až do skončení knihy. Postavy jsou pěkně věrohodně popsány, to se musí nechat.
Tak, jak by mělo být v každé fantasy knížce, i zde je trochu toho tajemna. Je zde hodně otázek a ke konci knihy na ně najdete odpověď. Některé i trochu vyrazí dech. Zjištění jsou opravdu někdy... zajímavá a lákavá, abyste v jejich tajemstvích pokračovali v dalším díle: PHYSIKUS.
Krajina... Ta je taktéž jako postavy pěkně popsána a věrohodná. Celý svět, ve kterém se kniha odehrává je... prostě jiná. Hodně věcí jsou nepochopitelné a přesto se dějí. Lodě, které létají na nebi a pluji po moři, bahenní lidé, letávci, živý tenisový míček, příšerky, co jedí trávu... Je toho prostě hodně :D Ale svět mi jako relaxační místo stačí a opět mám sílu na nějakou tu tvrdou akci! :)
Kniha je pěkně napsána a prakticky ji není co vytknout. Jak jsem již říkal, je pro mladší a slouží většinou k tomu, aby se rozvíjela Vaše fantazie. I když to bylo těžké, dal jsem 4 hvězdičky, protože postavy, děj a celý svět je prostě postavený na hlavu! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama