Blog přesunut! Aktuálnější a aktivnější blog jde ZDE!!

Červen 2012

Měsíční chvástačka: Červen 2012

29. června 2012 v 14:39 | Filipskh |  Měsíční chvástačka
Mesáčna chvástačka je něco jako součet všech knih. Tuto akci začala autorka blogu Judit. Pozdějí se MCH roznášela do všech blogů jako nákaza :D Nakonec se dostala i na můj blog.

Jak jsem již říkal, v měsíční chvástačce (zkráceně MCH) jde o to, že si na svůj blog nebo web zveřejníte jakýsi seznam knih, které jste za určitý měsic dostali, sehnali atd... Více info ZDE
Do MCH patří pouze knihy:
Zakoupené, darované, vyhrané, recenzní výtisky

Červen byl nádherný měsíc. Právě díky tomu, že bylopočasí takové, jaké bylo, jsem dokázal sehnat pár skvělých kousků knih na Letním knižním veletrhu v Ostravě. Bylo tam toho až moc a peněženka to prostě neunesla ;) Přesto jsem si ale přinesl 6 dobrý knih. No, vždyť uvidíte sami ;)


Findnovo Tajemství - Kapitola 3.

27. června 2012 v 10:41 | Filipskh |  Findnovo Tajemství
Po dlouhé době zveřenuji další část příběhu ;)

Kapitola 3:


PÍSEŇ 16. TÝDNE: Katy Perry - Wide Awake

25. června 2012 v 17:36 | Filipskh |  Píseň týdne
Tak co si dát něco... aktuálního? :)

Literární deník (18.6. - 24.6. 2012)

24. června 2012 v 20:38 | Filipskh |  Literární deníček
Tak... Propadl jsem i já! Stejně, jako Temnařka jsem se rozhodl zavést si svůj LITERÁRNÍ DENÍČEK. Je pěkné mít přehled, co stihnete za týden napsat, ne? Mrkající

Oč vlastně jde? (Citace z blogu. Proběhla malá úprava)
''Každý den si pro sebe napíšu na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu, po kterou jsem se věnoval práci a nějakou osobní poznámku. Každou neděli v noci seznam zveřejním...''

Já si to ovšem trochu poupravím pro sebe. Stejně jako Katrinka. Taktéž jako ona nebudu dny venychávat, protože bych je asi zapomněl. Začnu dělat hodně věcí... Však to znáte :D Každé pondělí budu tyto deníčky přidávát. (Někdy se stane, že už i v neděli večer) Někdy si k článkům přidám své poznámky ;) Takže, kochejte se! :)
P.S.: Doufám, že se tento nápad zalíbí i ostatním a budou také v tomto Temnařčtina projektu pokračovat :) Budu také doufam, že budete psát do komentářů, jak na Vás celý projekt působí a také můžete vložit odkaz na svůj vlastní Literární deníček :)

18.6. 2012
Počet napsaných znaků: 0
Čas: 0 minut
Pozn.: Měl bych se zlepšit

19.6. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 1 272
Čas: 16 minut

20.6. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 1 611
Čas: 18 minut

21.6. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 2 603
Čas: 29 minut

22.6. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 2 743
Čas: 32 minut
Pozn.: Tak to končí, když se mi písničky opakují a já jsem lenivý na to, abych je přepnul :D

23.6. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 766
Čas: 19 minut
Pozn.: Vážně, nesmím dělat více věci najednou :D

24.6. 2012
Počet napsaných znaků celkem: 11 318
Celkový čas: 1 hodina a 27 minut
Pozn.: To jsem si ale máknul, co? :D

Počet znaků u BODŮ k F.T.: 2 451
Čas u bodů: 53 minut

Práce na: Povídka
Počet znaků před/po opravě povídky: 8 466/8 867
Čas u opravy: 34 minut


2052 -- RECENZE

23. června 2012 v 17:51 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: 2052
PODTITUL: Sci-Fi poviedky
POČET STRAN: 12
AUTOR: Stanislav Hoferek
VYDAVATEL: Greenie knižnica
POŘADÍ V SÉRII: Jednorázovka
POČET HVĚZDIČEK: 3,5/5

I když sci-fi moc nečtu, toto dílo se mi docela líbilo. Ale přece jenom se musím někdy pozastavit a uvědomit si, že sci-fi opravdu není pro mě. Je to takové.... futurustické a jedná se tam prakticky vždy o budoucnost. No, ale pro přiznivce sci-fi doporučuji.
Tato kniha(?) se skládá ze tří povídek, ve kterých se podle propozicí muselo vysvytovat slovo čip. A teď k jednotlivým povídkám samotným...
Moje nejoblíbenější povídka byla asi: Krok do neznáma.
Povídka byla svěží a srandovní. Nevím, ale tato povídka ukazovala na vojáky a armádu celkově, že by stále jenom něco žezali a prozkoumávali, místo toho, aby se snažili s mimozemšťanami navazovat kontakt.
Také mě ale rozesmály hlášky některých postav. Třeba přirovnání mimozemšťanů ke zkažené brokolici. To mě dostalo :D
Jinak byla ale povídka pěkná a zaujala. Asi se mi líbila nejvíc ze všech těch tří. Byla taková oddychová a tajemně naladěná.
Jenom mě trochu zarazilo, že konec třetí povídky byl tak trochu... useknutý? Autor si jaksi neuvědomil, že bychom chtěli pokračování! Skončilo to tak napínavě, že jakmile jsem spatřil konec souboru, probudilo se ve mě zklamání. Ovšem, je to jenom můj názor. Nu což, nezbývá nic jiného, než čekat na pokračování :D
Druhá povídka s názvem: Humanita se mi docela i líbila.
Celá povídka jaksi poukazovala na to, co se stane s lidmi, pokud budou využívat technologii, která jim bude ulehčovat život. (V tomto případě čipy) Je to ale pravda, no ne? V této povídce se dokonce i diví, když někdo něco píše rukou, či vychází po schodech bez toho, aby si zapnul čip a vyšel do nějakého patra během pár minut.
Musím uznat, že s autorem souhlásím v tom, že život v nějaké te utopii by skončil katastrofálně. Sám na to poukazuje tím, že hrdina povídky používání čipu omezuje. Také má oblíbená povídka.
Ta první se mi ale ani za mák nelíbila. Nevím, asi jsem špatně naladěný, nebo to prostě není můj šálek kávy. Prostě to na mě nezapůsobilo. Nevím proč.
Avšak možná, že se Vám budou líbit všechny, nebo ani jedna. Jak jsem říkal, doporučuji pouze těm, co sci-fi mají rádi, nebo jim to nevadí. (Jak někdy mě)
Přesto ale toto dílo oceňuji 3,5 hvězdičkami za snahu něco takového pěkného napsat a také za to, že to napsal jeden člen z BF skupiny, do které tak rád patřím. Jenom poučení pro autora: Podle mě by to chtělo trochu více té ''domovské'' akce místo uvíznutí na planetě ;) (Ovšem, je to pouze můj názor ;) ) Ten zbytek hvězdiček jsem strhl za tu první povídku. Hold to jaksi nezapůsobilo.
Všechny povídky si můžete přečíst ZDE. Aspoň těmi 3,5 doporučuji :)

Lovkyně snů - Procitnutí -- RECENZE

23. června 2012 v 16:28 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: Lovkyně snů - Procitnutí
PODTITUL: /
POČET STRAN: 216
AUTOR: Lisa McMann
VYDAVATEL: Fragment
POŘADÍ V SÉRII: 1.díl
POČET HVĚZDIČEK: 4/5

Tato kniha se prakticky četla sama. Jako vždy jsem brouzdal po internetu a hledal něco, co by mě zaujalo. Lovkyně snů mi padla rovnou do oka. Obálka byla přitažlivá a proto jsem si ji musel přečíst.
Nevím, ale u této knihy jsem našel samé velké PLUS, které se zde hodí. Také tato kniha je ale vyjímečná tím, že je to konečně nějaká pro mě nová fantasy, kde se nemusí zachraňovat svět ale něco úplně nového. No přiznejte, četli jste někdy fantasy, kde se někdo propadá do snů ostatních? Já né a proto jsem měl ještě větší nutkání si knihu přečíst!
Jakmile jsem otevřel knihu, trochu jsem se zlekl stylu, kterým je kniha napsána. Vlastně celý příběh je popsán tak, že je rozdělen na jednotlivé časové úseky. Ze začátku to působilo jaksi hekticky, po chvíli jsem si ale zvykl a tento styl mi vůbec nevadil. Právě naopak. Docela jsem si ho oblíbil (Při čtení jsem si někdy připadal, jako kdybych si četl deník hlavní postavy. Divné, že? :D )
Jedno velké pěkné PLUS bylo to, že jste se nejdřív s postavou seznámili. Na začátku jste byli vlastně rovnou hozeni do pohledu mládí hlavní hrdiny Janie. Pěkně jste se dozvěděli, jak to vlastně vše začalo.
Jak již napovídá anotace, Janie se propadá do snů jiných. Tím se ale také dostává k jejich tajemství. Někdy jsou jejich tajemství… zajímavé? Ano, tak by se to dalo nazvat. Kroutil jsem hlavou nad jejich sny, protože byly velice zvláštní. Ovšem, kdo by se taky bál toho, že by někdo z dálky jejich sny pozoroval, že?
Tato kniha mě úplně okouzlila. Bylo to takové to lehké fantastično, které si za chvíli oblíbíte. Já si ho oblíbil po prvních dvou stránkách. Jelikož je příběh napsán v onych časových úsecích, které jsou někdy krátké, nepřestanete číst. Působí to tak lehce, že odtrhnout se od toho prostě nejde. Ano, nebylo tam sice tolik akce, jak v jiných příbězích. Nikdo tam nikoho nemordoval na každé druhé stránce, nelítaly prostorem magické koule, či vybuchovaly nějaké domy. Bylo to takové pěkné odreagování, ale přesto velice napínavé.
Samozřejmě, co by to byla za fantasy, kdyby tam nebylo trochu té lásky a lži, že? Až v polovině knihy začínají vycházet na jevo velice zvláštní okolnosti, které vás zaujmou a budete číst pořád a pořád dále...
Teprve až ke konci knihy si hlavní hrdinka ujasnila, že o sobě celou pravdu nezná. Jakmile jsem dorazil na poslední stránku, řekl jsem si, proč jsem si tuto knihu nekoupil už rychleji. Bylo to poklidné, přesto zajímavé a nemohu se prostě dočkat na druhý díl, ve kterém by měl příběh pokračovat dále. Jsem si jist, že zde bude ještě více tajemných částí, než v díle prvním.
Proto dávám 5 hvězdiček z 5, protože kniha je skvělá, napínavá a tajemná v jednom.

Tímto také děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.

PÍSEŇ 15. TÝDNE: OneRepublic - All We Are

19. června 2012 v 15:51 | Filipskh
Tak jaksi trochu opožděné videjko týdne. Jak já mohu na to jenom zapomenout? To je mi záhadou :D :D

Čtení na léto

17. června 2012 v 19:36 | Filipskh
Čtení na léto je projekt, ve kterém si sepíšete seznam knih, které si chcete během prázdnin přečíst. Mohou být nové, staré, jak je libo :) Vkusu se meze nekladou. Já si svůj seznam již udělal:
 1. Divergence - Veronica Roth
 2. Kámen slz - Terry Goodkind
 3. Proroctví sester - Michelle Zinková
 4. Physikus - Angie Sageová
 5. Pán Prstenů - Návrat krále - J. R. R. Tolkien
 6. Odkaz Stonehenge - Sam Christer
 7. Hraničářův učeň - Ledová země - John Flanagan
 8. Hladová přání - Tereza Matoušková
 9. Pán čarodějnic - André Wiesler
 10. Lantuin: Svítání osudu - Barbora Jiříčková
 11. Povolání: Zaklínačka - Olga Gromyko
 12. Gjorkové - Tereza Benešová
 13. Eragon - Christopher Paolini
 14. Lovkyně snů: Vstříc temnotě - Lisa McMann
No, je toho dost, že? :D Ovšem nevěřím, že stihnu všechno přečíst ;) Avšak pokusit se o to během prázdnin mohu, ne? :) Aspoň mám nějakou motivaci k tomu si přečíst více knih! :)
(P.S.: Ten obrázek je pouze motivační!)

PÍSEŇ 14. TÝDNE: Taylor Swift ft. The Civil Wars - Safe & Sound

11. června 2012 v 18:30 | Filipskh |  Píseň týdne
Tak něco z filmu Hunger Game? Docela pěkná písnička, nemyslíte? :)) I když se ze začátku nezdá, jaksi mi uvízla v paměti doteď ;)

Prokletí ohně -- RECENZE

9. června 2012 v 16:34 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: Prokletí ohně
PODTITUL: /
POČET STRAN: 224
AUTOR: Martina Wolfová
VYDAVATEL: Metafora
POŘADÍ V SÉRII: 1.díl?
POČET HVĚZDIČEK: 5/5

Tuto knihu jsem si koupil na radu samotné spisovatelky. A neudělal jsem vůbec žádnou chybu!
Příběh vypráví o Coře. Cora je týrána vlastním manželem. Toto téma se v knihách často nevyskytuje. Při čtení prvních kapitol jsem ale obdivoval Cořinu odvahu od jejího manžela utéct. Dobře vím, že některé týrané ženy v opravdovém světě se tento čin neodváží udělat jenom kvůli tomu, že se svého manžela bojí. V knize je opravdová situace, která se do Vás zaryje.
Další, co Vás hned po pár kapitolách překvapí je historie. Lépe řečeno: Pohled do dávné historie (středověku). Cora pozoruje vidiny, které ji straší a bojí se jich. Přesto jsem si hned při první její vidině domyslel, že to má něco společného s její ''situací'', kterou doma prožívala. Postupně, jak se příběh rozvíjí, si začne ona, i Vy skládat všechny informace.
Kniha je velice zajímavě napsána. Je z pohledu různých osob a jejich myšlenek. Styl, který miluji a jakmile na něho někde narazím, kniha má ode mě velké +.
Život Cory a její vidiny je opředen velkým tajemstvím. Opravdu, nedokáže Vás více naštvat, než když se k tomuto tajemství konečně někdo dostane, ale postava ze zarazí a dále o tom nemluví. Nezbývá nic jiného, než číst dále a dále, dokud nepřijdete na kloub jejich záhadám a tajemství, které je takměř skryto na každé stránce. Jsem ale rád, že si spisovatelka s příběhem opravdu pohrála a dala si záležet na tom, aby se tajemství prolínaly a přitom se pomalu skládaly do sebe. Ovšem než dojdete do konce, tak si budete myslet své závěry.
Nejsem příznivcem romantických dějů kde se zamiluje ten do té, tu ale miluje někdo jiný a stává se z toho takový velký provaz, na kterém je snad třicet milostných uzlů. Do děje byly ale vsazeny pouze dva uzly, které se do děje samotného hodily a nepřipadaly mi nijak utažené za vlasy. Byly tak jaksi opravdové, že jsem si někdy dokázal jejich představy živě představit.
Je sice pravda, že toto je moje první romantické dílo, ale docela se mi i líbilo. Některé ty scény... No, dobrá! Bez nich by to nebyla romantika, že? :) Líbilo se mi ale to, že zde bylo něco i z mého oblíbeného žánru: fantasy. Záhada a prolínání dvou realit do sebe. Bylo to opravdu pěkné a kniha se prakticky netočila kolem ničeho jiného, takže jsem si toto nenápadné - přesto kvalitní dílo - oblíbil.
Děj byl pomalý, pěkný a nádherně popsán! Doslova splňoval vše, co by dobrá kniha měla mít. Díky tomu, že byl příběh pomalý a nijak složitě zapletený, čtení probíhalo plynule a nádherně.
Děj - jak jsem říkal - byl napínavý a autorka nás čtenáře týrala tím, že nám nechtěla dát odpovědi na mnoho otázek. Jakmile jsem se ale přibližoval ke konci, tak se vše pomalu rozplétalo a já dychtil po dalších odpovědích. Tak jsem knihu dočetl a ani nevím jak.
Konec knihy byl akčně zapečetěn a jakožto každá romantická kniha končila dobře. Musím ale uznat, že ten konec se ti Martino opravdu povedl! Klobouk dolů.
Dílo mohu doporučit na přečtení. Děj o lásce a prokletí, které přetrvává staletí... :)