Blog přesunut! Aktuálnější a aktivnější blog jde ZDE!!

Lovkyně snů - Procitnutí -- RECENZE

23. června 2012 v 16:28 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: Lovkyně snů - Procitnutí
PODTITUL: /
POČET STRAN: 216
AUTOR: Lisa McMann
VYDAVATEL: Fragment
POŘADÍ V SÉRII: 1.díl
POČET HVĚZDIČEK: 4/5

Tato kniha se prakticky četla sama. Jako vždy jsem brouzdal po internetu a hledal něco, co by mě zaujalo. Lovkyně snů mi padla rovnou do oka. Obálka byla přitažlivá a proto jsem si ji musel přečíst.
Nevím, ale u této knihy jsem našel samé velké PLUS, které se zde hodí. Také tato kniha je ale vyjímečná tím, že je to konečně nějaká pro mě nová fantasy, kde se nemusí zachraňovat svět ale něco úplně nového. No přiznejte, četli jste někdy fantasy, kde se někdo propadá do snů ostatních? Já né a proto jsem měl ještě větší nutkání si knihu přečíst!
Jakmile jsem otevřel knihu, trochu jsem se zlekl stylu, kterým je kniha napsána. Vlastně celý příběh je popsán tak, že je rozdělen na jednotlivé časové úseky. Ze začátku to působilo jaksi hekticky, po chvíli jsem si ale zvykl a tento styl mi vůbec nevadil. Právě naopak. Docela jsem si ho oblíbil (Při čtení jsem si někdy připadal, jako kdybych si četl deník hlavní postavy. Divné, že? :D )
Jedno velké pěkné PLUS bylo to, že jste se nejdřív s postavou seznámili. Na začátku jste byli vlastně rovnou hozeni do pohledu mládí hlavní hrdiny Janie. Pěkně jste se dozvěděli, jak to vlastně vše začalo.
Jak již napovídá anotace, Janie se propadá do snů jiných. Tím se ale také dostává k jejich tajemství. Někdy jsou jejich tajemství… zajímavé? Ano, tak by se to dalo nazvat. Kroutil jsem hlavou nad jejich sny, protože byly velice zvláštní. Ovšem, kdo by se taky bál toho, že by někdo z dálky jejich sny pozoroval, že?
Tato kniha mě úplně okouzlila. Bylo to takové to lehké fantastično, které si za chvíli oblíbíte. Já si ho oblíbil po prvních dvou stránkách. Jelikož je příběh napsán v onych časových úsecích, které jsou někdy krátké, nepřestanete číst. Působí to tak lehce, že odtrhnout se od toho prostě nejde. Ano, nebylo tam sice tolik akce, jak v jiných příbězích. Nikdo tam nikoho nemordoval na každé druhé stránce, nelítaly prostorem magické koule, či vybuchovaly nějaké domy. Bylo to takové pěkné odreagování, ale přesto velice napínavé.
Samozřejmě, co by to byla za fantasy, kdyby tam nebylo trochu té lásky a lži, že? Až v polovině knihy začínají vycházet na jevo velice zvláštní okolnosti, které vás zaujmou a budete číst pořád a pořád dále...
Teprve až ke konci knihy si hlavní hrdinka ujasnila, že o sobě celou pravdu nezná. Jakmile jsem dorazil na poslední stránku, řekl jsem si, proč jsem si tuto knihu nekoupil už rychleji. Bylo to poklidné, přesto zajímavé a nemohu se prostě dočkat na druhý díl, ve kterém by měl příběh pokračovat dále. Jsem si jist, že zde bude ještě více tajemných částí, než v díle prvním.
Proto dávám 5 hvězdiček z 5, protože kniha je skvělá, napínavá a tajemná v jednom.

Tímto také děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama