Blog přesunut! Aktuálnější a aktivnější blog jde ZDE!!

Strážci času - Vyvolený -- RECENZE

2. června 2012 v 22:36 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: Vyvolený
PODTITUL: Strážci času
POČET STRAN: 352
AUTOR: Marianne Curley
VYDAVATEL: Jota
POŘADÍ V SÉRII: 1. díl
POČET HVĚZDIČEK: 5/5

Ani nevím, jak se mi tato kniha dostala do rukou. Už si vzpomínám! Před měsíci jsem si ji zařadil do BF knihovničky, jakožto knihu, kterou si přeji přečíst. Jenže tím to skončilo. Na knihu jsem jaksi pozapomněl a nechal ji jen tak. Poté jsem ji ale viděl v knihkupectví. Byla na ni sleva, tak jsem si ji hned pořídil. A teprve nyní vím, že to nebyla marná útrata.
Příběh vypráví o dvou hrdinech: Isabele a Ethanovi. Tito dva lidé patří mezi Strážce. Strážci maji za úkol chránit historii před Řádem Chaosu. (Ty vztahy nechci nijak rozpytvávat.) Řád - narozdíl od Strážců - chce historii změnit. Stačí, aby jedním činem změnily tok dějin tak, jak je zapsán v učebnicích dějepisu. Tito Strážci mají nasledně za úkol jejich činy zmařit.
Ethan, sympatický mladý kluk, který je již od čtyř let Strážcem, dostává tyto úkoly pravidelně. Ale co to? Hned na začátku knihy je ''zvrat''. Ethan dostane žačku. Ale tím by prozrazovaní děje končilo!
Isabela. Velice chytrá a nebojácná mladá dívka, která se následně k Ethanovi přidá.
Přiběh je psán velice pěkný stylem. Stylem v ICH formě každého hrdiny. Jední kapitola se čistě věnuje Isabelině dobrodružství a pocitům, tak další Ethanovi atd... Občas někdy kroutím hlavou nad Ethanovou ''tupostí''.
Vše, co bylo napsáno na přebalu knihy, se splnilo. Napnutý jsem byl snad jako struna. Vždy se tam něco událo a já prostě musel pokračovat dále! Nešlo odolat. Jenomže když se vyřešila jedna věc a já si říkal: ''Fajn, ještě jedna kapitola a nechám toho.'' Tak se objevila další věc, která se řešila. Takže opět jsem musel pokračovat dále.
Záhada. Těch je tam více, než si dokáži představit. Vlastně hned první stránka začíná záhadou. Kdo zabil Ethanovu sestru? Ovšem hned, jakmile se tam objevila taková divná postava, uvědomil jsem si, že je to onen vrah, který se hledá. Ovšem se o tom v knize mluvilo až trochu pozdě. Bylo zde ale samozřejmě více tajemství. Kdo jsou Ethanovi spolubojovníci? Jakou schopnost má Isabela? Pořád samé otázníčky. Ale musím uznat, že po přečtení knihy jsem se rozlobil nad svou hloupostí, že jsem si knihy nekoupil všechny. Přece jenom jsem nezjistil dost zásadních věcí. To se ale napraví! :)
Postavy mají své klady a zápory. O tom není pochyb. Ale mám sve favority. Kdo by neměl, že? :)
Musím uznat, že jsem se o hlavní postavy někdy i bál. Bylo to tak pěkně realisticky popsáno... Ale oddechl jsem si, že to dopadlo podle mého očekávání.
Byly zde ale i nečekané zvraty, které nikdo nečekal. Ona osoba se spikla a připojila k tomu. Ta opět povstala atd... Prostě velice nečekané věci, které dokáži vyrazit dech.
Jakmile jsem se dozvěděl o tom, že postavy budou cestovat do minulosti, tak jsem se už jenom klepal na okamžik, kdy se přemístí. A těšil jsem se správně! Bylo to doslova fascinující! Byl jsem šťasten, že jsem konečně našel knihu, kde se taky cestuje a řeší historie, než samí upíři, vlkodlaci atd... Takže mě tato scéna příjemně uvolnila a já jsem rád, že i něco takového existuje.
Krajina je pěkně popsána a realistická. Vážně lituji toho, že je to pouze kniha... Ale což! Aspoň se mohu kochat pocitem toho, že tak prakticky jsem a mohu prožívat dobrodružství s nimi!
Tato kniha mě nadchla! Je prostě neodolatelná! Musíte ji dočíst dokonce a neodtrhnete se od ní. Má vše, co správná fantasy z dnešního světa mít má! Proto 5 hvězdiček z 5. Doporučuji vřele všem! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama