Blog přesunut! Aktuálnější a aktivnější blog jde ZDE!!

Potomci Amarida -- RECENZE

15. července 2012 v 12:39 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: Potomci Amarida
PODTITUL: První kniha Lon Tobynských kronik
POČET STRAN: 460
AUTOR: David B. Coe
VYDAVATEL: Fantom Print
POŘADÍ V SÉRII: 1. díl
POČET HVĚZDIČEK: 5/5

Ano, můj další úlovek z Knižního Veletrhu z Ostravy 2011... Knihu jsem dostal zadarmo od Fantom Printu, jelikož jsem (myslím) nakoupil nad nějakou určitou částku. Teď už přesně nevím. Říkal jsem si, že kniha zadarmo bude určitě nějaký propadák, který nestojí ani za přečtení. To jsem ale opravdu VELICE mýlil!
Trochu mě zaráží toto, že tuto knihu prakticky nikdo nezná. Vyhledávač mi (při troše štěstí) knihu vyhodí, avšak žádné komentáře k ní nejsou, na skladech je neustále a žádná recenze na ní neexistuje. Co se to s Vámi děje?! Jak může být tato kniha opomíjena, když je tak nádherná?!
Děj vypráví o chlapci Jarydovi, který pochází ze země Tobym-Ser. Po pár kapitolách se z něj stane učeň jestřábího mága. A poté se to začne správně rozjíždět.
Kniha je z počátku taková seznamovací a trochu nudná. Pravda taky je, že nějaké to seznamování s hrdinou a celým příběh v knize prostě být musí, ne? ;)
Poté se začne střídat akce za akci. Sice to nebude vy stylu dobývání nějakého hradu, ale přesto si myslím, že se do celého příběhu dostanete po pár kapitolách, které jsou plné nejen napětí a akcí, ale také velikého dobrodružství a lásky.
Společně s Jarydem budete navštěvovat nádherná místa, jako například (a teď si nevzpomenu!) Bylo to nějaké společenství čarodějů (?) Nebo také háj, kde sídlí duše Theronova duše a mnoho dalších nádherných míst! ;)
Co by to bylo za knihu, kdyby Vás nechal autor v klidu, že? Kniha je také plná tajemství, na které si budete muset počkat až do konce knihy. Opravdu Vás někdy dokáže namíchnout to, že ten a ten zabil toho a toho a všichni si myslí, že to byl někdo jiný. Nic horšího nemůže existovat :D
Celý děj je taky pěkně napsán z pohledů více osob a tudíž přesně víte, co se stalo, ale ostatní to nevědí. Prostě styl psaní, který já osobně v knihách zbožňuji.
Sice kniha začíná velice… zajímavým způsobem, mě to hned zaujalo a musel jsem prostě číst dále. Tato kniha by měla být prostě více povznášena na světlo a více čtena!
Děj je samozřejmě vrcholně zakončen. Osobně se mi akce, kterými se konec hemžil, líbily. Nebyly nijak přeplácané a nastupovaly pěkně za sebou a já se v ději vůbec neztrácel. Avšak nemohu se dočkat na druhý díl, jelikož autor perfektně zakončil díl první, ale nechal ho dostatečně otevřený na to, abyste si druhý díl sehnali a přečetli :)
Dokonce se mi i líbily smutné scény, které byly docela… dosti smutné. Sám jsem se bál o hlavní hrdiny a ne vždy hrdinové přežili. Bylo mi jich prostě líto a docela mě štvalo, když vrah se v klidu procházel mezi normálními lidmi a nikdo netušil, že on je ten, co zabil jejich přítele. To dokáže docela někdy naštvat, nemyslíte?
Stejně, jak to dělám pořád, nemohu říci, že tuto knihu si přečíst musíte! Přijde mi to takové… moc násilné, abych řekl osobně. Proto Vám knihu mohu pouze doporučit, jestli hledáte něco, při čem se budete bát o hlavní hrdiny a mát chuť se ponořit do fantasy světa: Tobyn-Ser.
Pozn.: Knihu si můžete koupit na internetovém obchodě: Arara.cz, kde je cena knihy: 187,- KČ :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Domush Domush | Web | 15. července 2012 v 12:49 | Reagovat

Máš moc krásný blog a layout:))

2 Filipskh Filipskh | Web | 15. července 2012 v 12:52 | Reagovat

[1]: Děkuji :-) Doufám, že budeš blog často navštěvovat ;-)

3 Neriah Neriah | 15. července 2012 v 16:59 | Reagovat

No, to máš pravdu, že tuhle knihu nikdo nezná. xD Já ji taky poznala až teď. Ale nejeví se mi zas tak špatně... Vlastně, mohla by být docela fajn. Odrazuje mě akorát ten začátek - já nemám ráda to okecávání bez děje. Seznámit nás s hrdiny může autor i během akce, ne? :D

4 Filipskh Filipskh | Web | 15. července 2012 v 18:03 | Reagovat

[3]: Další takový, kdo ji nezná! :D Ona je fajn, věř mi :)
No, jako on ten začátek není tak ukecaný ;) Vlastně to začíná velice... zajímavě. Ona je spíše trochu ukecanější ta druhá kapitola :-) Ale však uvidíš sama...   :-) ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama