Blog přesunut! Aktuálnější a aktivnější blog jde ZDE!!

Srpen 2012

Literární deník (20.8. - 26.8. 2012)

27. srpna 2012 v 9:56 | Filipskh |  Literární deníček
Tak... Propadl jsem i já! Stejně, jako Temnařka jsem se rozhodl zavést si svůj LITERÁRNÍ DENÍČEK. Je pěkné mít přehled, co stihnete za týden napsat, ne? =)

Oč vlastně jde? (Citace z blogu. Proběhla malá úprava)
''Každý den si pro sebe napíšu na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu, po kterou jsem se věnoval práci a nějakou osobní poznámku. Každou neděli v noci seznam zveřejním...''


Já si to ovšem trochu poupravím pro sebe. Stejně jako Katrinka. Taktéž jako ona nebudu dny vynechávat, protože bych je asi zapomněl. Začnu dělat hodně věcí... Však to znáte :D Každé pondělí budu tyto deníčky přidávat. (Někdy se stane, že už i v neděli večer) Někdy si k článkům přidám své poznámky ;) Takže, kochejte se! :)
P.S.: Doufám, že se tento nápad zalíbí i ostatním a budou také v tomto Temnařčtina projektu pokračovat :) Budu také doufám, že budete psát do komentářů, jak na Vás celý projekt působí a také můžete vložit odkaz na svůj vlastní Literární deníček :)

20.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 5 308
Čas: 23 minut 30 minut
Pozn.: No, mělo by to jít i lépe, nemyslíte?

21.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 9 644
Čas: 1 hodina 12 minut
Pozn.: Nezdá se to nějak divné? Již druhý den a někde to vázne. Je pravda, že jsem už skoro doběhl to, o co jsem přišel… A co když je ta scéna s upálením jedné postavy prokleté?

22.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 10 769
Čas: 2 hodiny 7 minut
Pozn.: Chjo… Musím máknout! Prázdniny končí a já to ještě nemám vše dopsané! Musím! Musím! Musím… Dobrá zpráva ale je, že jsem konečně dohnal ztracené data! :)

23.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 6 084
Čas: 1 hodina 6 minut
Pozn.: Epický konec se blíží… Že bych to do konce týdne přeci jen stihl?! (Nebudeme se ale radovat a zachováme paniku :3 )

24.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 11 627
Čas: 2 hodiny 11 minut
Pozn.: Dnes jsem si pravdu máknul… A hele, co mě napadlo:
REŽIM: Epický konec
VÝKON: 100%
STAV: Zapnut ;)

25.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 0
Čas: 0 minut
Pozn.: Návštěva Brna spojena s besedou s Martinou Wolfovou, Terezou Janišovou a Terkou Matouškovou.

26.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 0
Čas: 0 minut
Pozn.: No jo, pořád… O víkendu jsem prostě línej člověk. Jak říkala Terka J.: "Nejraději píšu přes týden, kdy je klid a nikdo se s nikým nehádá a nezapíná televizi." Musím souhlasit…

Pán čarodějnic -- RECENZE

23. srpna 2012 v 19:28 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: Pán čarodějnic
PODTITUL: Krokina Hagena von Stein - Kniha první
POČET STRAN: 368
AUTOR: André Wiesler
VYDAVATEL: Fantom Print
POŘADÁ V SÉRII: 1.díl
POČET HVĚZDIČEK: 5/5

Myslíte si, že je těžké být wariwulfem a žít normální život? Ne, není. Ale co vše vlastně život takového vlkodlaka obnáší? Co když vám ale v cestě za štěstí vždy stojí váš nevlastní zlý bratr, který podporuje krále, který hledá tajemnou relikvii, díky které by mohl žít navěky? Jestli chcete získat odpovědi, sáhněte po knize Pán čarodějnic.
Jak už podtitul napovídá, celé dílo je kronika Hagena von Stein, kterou Georgie najde a následně z ní čte osud Hagena.
Kniha se může zdát na první pohled - díky nadpisu - nějak… tajemná, či strašidelná. Toho se ale bát nemusíte. Kniha je historický román odehrávající se v Čechách 15. století a kromě nějakého toho vytrhávaní vnitřností nijak tajemná není.
Hned, jakmile otevřete knihu, se rozdělíte do dvou částí: Přítomnost a minulost. V přítomnosti na Vás bude čekat George, který se snaží bojovat proti heccetisám a wariwulfech. Ale sám se dostává do většího nebezpečí, než doufal. V té druhé části na Vás bude čekat mladý wariwulf: Hagen von Stein. Jeho příběh je strhující a sami budete zatínat pěsti při určitých scénách. Minulosti se ale klade větší prostor, než přítomnosti, samozřejmě…
Jak jsem již zmiňoval, kniha se odehrává v 15. století. Jak jste již asi z tohoto století vyčetli, bylo to velice zlá doba a do této doby vás také spisovatel dostane. Příběh Hagena má nádherný podklad a to Husitské války a upálení Jana Husa. Ano, čtete správně. Jedna kapitola je zvlášť věnovaná záchraně Husa. Husitské války nehrají v knize ale zas nějakou velikou roli. Je to spíše ten podklad pro příběh samotný. A jak to tak již bývá u románů, nesmí chybět akce, láska, epické scény a smrt. Tohle vše zde najdete. A né jednou!
V knize vystupuje mnoho vymyšlených, ale také historických postav. Král Zikmunda, Václav a Jan Hus. Vymyšlené postavy jako: Hagen, Albrecht a Heinrich a další. Tyto vymyšlené postavy se do příběhu ale hodí, jako kdyby opravdu v historii nějakou roli hráli. Postavy jsou tak důvěrně napsány, že sami jim budete věřit a prožívat s nimi boje a rozloučení.
Docela se mi ale líbilo, že si čtenář mohl vybrat svou stranu. Kapitoly byly psány v různých pohledech. Jednou z tohoto Hagenova (tudíž dobrého) a toho Albrechtova (toho špatného). Mě osobně se tato "vychytávka" líbila a byl jsem rád, že jsem dalo do těchto různých osob mohl dostat a více se do příběhu vžít.
Jistě se ptáte, co je to vlastně ten pojem wariwulf, že? Je to zvláštní pojem pro vlkodlaka, který Hagen je. Ale pozor! Ne toho, který se mění za úplňku a trhá vše na kusy a na nic nehledí. Ano, měnit se umí, ale wariwulf musí dodržet taky určité pravidlo. Nesmí pozřít lidské maso jinak se stane vyhnancem. A tím se stát nikdo nechce, že? Měnit se dokáže, kdy chce a jeho rány se vždy rychle zacelí. Proto je většina wariwulfů Božími bojovníky, kteří hájí spravedlnost, čest a bojují v zájmu Boha.
Toto dílo ale také vynikalo svou nápaditostí a ani jednou se mi nestalo, že bych se nudil. Ono ani nebylo kdy! Stále se něco dělo a já otáčel stránky jako divý. Musel jsem se ale zasmát při tom, jak Hagen postupoval. Ze začátku byl pouhý syn hraběnky. Stal se z něho právoplatný člen wariwulfů, rytíř Zikmundův, vyhnanec a mnich. Byl hledačem starodávné relikvie a vše skončilo, že se stal opět rytířem. Jak to tak ale bývá, nikdy není cesta rovná a tady to platí dvakrát více. Hagenovi vždy stojí v cestě jeho nevlastní bratr, který si chce pomocí intrik ukořistit císařský trůn pro sebe. Albrech na Hagena naráží takřka vždy a tak je to tomu obráceně. Vždy je osud spojí dohromady a z toho vzejdou pouze větší a větší problémy…
Nebýt díla, ve kterém bych si neoblíbil nějakou postavu, že? Osobně mi sedla postava Hagena a George. V jistých ohledech jsou chytří a rozumní. V tom jiném ale zase zbrklí a bláhoví. Vždy ale dávají přednost povinnosti od vlastního potěšení na rozdíl od Albrechta a jiných. Některým se může zdát můj výběr hloupý, ale já si je oblíbil a musím se přiznat, že se těším na druhý díl, protože autor nechal konec otevřený.
Knihu hodnotím 5 hvězdičkami. Líbila se mi nápaditost napsat příběh v Čechách, který byl nádherný. Podklad husitských válek se mi líbil stejně jako hledání relikvie. Odvážnější scény zde samozřejmě nechyběly (Víte, co mám na mysli, že?). Není, co by mi tam scházelo a myslím, že kniha si opravdu 5* zaslouží. Jsem zvědavý, co si na nás autor připraví v díle druhém.

Knihu si můžete pořídit: Fantom Print | Arara
P.S.: Omlouvám se, ale dnes mi ty recenze trochu nejdou... :P Sdělte mi svůj názor do komentů, jestli chcete :)

Waiting on Wednesday

22. srpna 2012 v 12:20 | Filipskh
Waiting on Wednesday je týdenní meme, pořádané Breaking the Spine. Cílem tohoto meme je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst. Já si to ale tak trochu poupravím, že sice články přidávat ve středu budu, ale rozhodně né pravidelně. Vždy se stane, že na něco zapomenu a přes školní rok toho bude až, až…


Elsewhere
Gabrielle Zevin
288 stran, Square Fish

Liz Hallová se ve svých patnácti letech ocitla Jinde. Žije se
tu podobně jako na Zemi, ale vlastně úplně jinak. Lidé zde
nestárnou, ba naopak. Liz ale stárnout chce. Chce, aby jí bylo
šestnáct, chce si udělat řidičský průkaz, chce dodělat školu.
Bude se však muset smířit s tím, že to není možné, a že bude
muset odteď žít zcela jiným životem. Tedy, dá se vlastně mluvit o životě?
Tato kniha získala desítky mezinárodních ocenění a ocitla
se v užším výběru na prestižní Carnegie Medal.

Tato kniha se mi zdá velice zajímavá, i když česká anotace je velice... podivná. Slyšel jsem, že se některým kniha velice líbila a proto jsem tuto knihu musím zkusit i já. :)

Turecko 2012

20. srpna 2012 v 16:27 | Filipskh
Jak jste asi postřehli, celý minulý týden jsem prožil v Turecku. Nádherné zemi orientu a velice zajímavé kultury. No, jelikož jsem se po dlouhé době rozhodl si své myšlenky a zážitky setřídit, rozhodl jsem se napsat i takový malý článeček o tom, co vše mě vlastně v Turecku potkalo.
Ehm… První den: Když to prakticky vezmu, tak to bylo čistě cestování a do hotelu jsme se dostali tak v dobré 1 hodině ráno? Připočítám půl hodinu na večeři/snídani (?), kterou jsme dostali. Takže jsem šel spát v 1:33. Musím uznat, že bez klimatizace by ze mě zbyl pouze mastný flek :3 Avšak ještě předtím, než jsme se do hotelu dostali, jsem žasl nad tím, jak dokáži turečtí řidiči: číst, řídit a telefonovat jim nedělá sebemenší problémy. Zajímavé je ale to, že takhle to provozují všichni a zatím jsem nenarazil na jakési podivné situace na silnici. Kdyby to tak bylo u nás… Nechci ani pomyslet!
Ještě ten den ráno jsme se nasnídali (kdy jsme jedli a co zmiňovat nebudu. Bylo by to na dlouho :D ) a (snad jako každý turista) jsme zašli k moři. Výhoda hotelu byla, že jsme nemuseli přes cestu, takže byla cesta rychlá a velice pěkná :) Poté jsme v moři snad strávili celý den? :D Ani nevím ;) Jednoduše jsme se váleli a nic nedělali.
A takhle to pokračovalo celý týden (kromě středy, čtvrtku). Jednoduše jsme lenošili a nic nedělali. Dokonce jsem se nedostal ani ke knížce, ale pššš! :)
No, teď k té středě… Ve středu se v Turecku vždy pořádají trhy. Když jsem to slyšel, byl jsem velice zvědavý, jak vlastně takové turecké trhy vypadají. Přeci jenom, kdy se poštěstí někomu něco takového zahlednout, že? Takže jsme se dopoledne na tyto trhy vydali… Je pravda, že z našeho pokoje trhy vypadaly malinké. Jenže to opravdu jenom vypadalo!
Trhy byly veliké a dlouhé! Nemluvě o velikém počtu Rusů a teplu, které tam všechny sužovalo. Koho by napadlo, že bude pod plachtami takové vedro, že? (Musím se tedy zasmát :D ) No, ale musím tedy říci, že Turci (a další obchodníci) měli velice pěkná výběr oblečení (Nemusím říkat, že značkového, že?) Nemusíte se ale bát. Při slově značkové u nás všichni šílí a klidně obětuji 600,- KČ a více, jen aby to bylo značkové. Tam? Po vysmlouvání máte dvoje trička za… 5€? V přepočtu je to tak +- 130,- Kč? No, nekupte to! :D Takže jsme na trzích strávili celé dopoledne a nakoupili hodně triček, kalhot, suvenýru a dalších blbůstek. (No jo, turisti se nezapřou :3 ) Zbytek dne: Opět lenošení.
Čtvrtek byl ale ještě více zajímavější! Byl to výlet do… Alanye? Jo, myslím, že to bylo tam. Společně s dalšími Čechy a Slováky (ani nevíte, jaké to bylo odreagování) jsme společně ještě s delegátem jeli na celodenní výlet.
Mě osobně se to velice líbilo. Navštívili jsme dvě pláže (z toho jedna u útesů) a také hrad, město a mešitu a mnoho dalších věcí… Nejde to jednoduše vše vecpat do pár vět. Teď když si to po sobě tak čtu, tak to zní jak nějaký článek 12tiletého dítěte. :D
Co mě ale velice potěšilo byl vždy večerní program, který hotel pořádal. Zmrzlina, pohádka, vystoupení dětí a následně dospělých. Pěkné pořadí, ne? :D Vystoupení dospělých se ale vždy měnilo. Jednou to byl ohnivé vystoupení, dále playback, skeče, tance… Byla opravdu někdy sranda to vše pozorovat =o)
No, ve zrychlené verzi je to asi vše… Musím také ale zdůraznit nádherná ruský taneček :3 Jsem ale rád, že jsem konečně po dlouhé době někam zaletěl. Rozhodně svého "výletu" nelituji a jsem rád, že jsem zemi orientu navštívil :)

Literární deník (13.8. - 19.8. 2012)

19. srpna 2012 v 19:52 | Filipskh |  Literární deníček
Tak... Propadl jsem i já! Stejně, jako Temnařka jsem se rozhodl zavést si svůj LITERÁRNÍ DENÍČEK. Je pěkné mít přehled, co stihnete za týden napsat, ne? =)

Oč vlastně jde? (Citace z blogu. Proběhla malá úprava)
''Každý den si pro sebe napíšu na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu, po kterou jsem se věnoval práci a nějakou osobní poznámku. Každou neděli v noci seznam zveřejním...''


Já si to ovšem trochu poupravím pro sebe. Stejně jako Katrinka. Taktéž jako ona nebudu dny vynechávat, protože bych je asi zapomněl. Začnu dělat hodně věcí... Však to znáte :D Každé pondělí budu tyto deníčky přidávat. (Někdy se stane, že už i v neděli večer) Někdy si k článkům přidám své poznámky ;) Takže, kochejte se! :)
P.S.: Doufám, že se tento nápad zalíbí i ostatním a budou také v tomto Temnařčtina projektu pokračovat :) Budu také doufám, že budete psát do komentářů, jak na Vás celý projekt působí a také můžete vložit odkaz na svůj vlastní Literární deníček :)
Tato písnička se k tomuto týdnu hodí... Pochopíte níže... Nemyslím ale tématikou ;o)

13.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 5 407
Čas: 1 hodina 11 minut
Pozn.: Na to, že jsem týden odpočíval, to je dosti dobré, nemyslíte? :)

14.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 13 085
Čas: 2 hodiny 8 minut
Pozn.: Počkat, počkat… Jsem sám na sebe moc rychlý! Zdá se mi to, nebo už jenom pár scén a příběh je hotov? Docela mě to ale děsí…

15.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 12 017
Čas: 1 hodina 13 minut
Pozn.: Hele dnes to nějak šlo :D Je taky pravda, že se mi ale vůbec nechce přestávat. Asi mě myšlenka na to - že se konec přibližuje ke konci - pumpuje novou silou, abych to dopsal co nejrychleji :) :3

16.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 9 153
Čas: 1 hodina 50 minut
Pozn.: No, no… Včera jsem dokázal za takový čas vyprodukovat více znaků… Počkat, budeme počítat spolu: Odhalí se jedna věc, hrdinové se přenesou a provedou rituál. Následně se zapojí do války a poté se stane pár věcí… Takže toho už moc nezbývá :) Takže už jenom 5 zásadních věcí a podtrhnutý text: KONEC =o)

17.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 10 347
Čas: 2 hodiny 29 minut
Pozn.: Tak a je to tady. Totálně jsem přišel o USB, na které jsem měl příběh. Prosím potlesk mé hlouposti, že jsem si to nezálohoval :) Naštěstí jsem nebyl až tak blbej a podařilo se mi už dávno předtím zálohovat aspoň nějakou verzi, kde jsem měl napsanou historii (díky Bohu) a tudíž jsem o to hlavní nepřišel. Nyní jsem se ze svých chyb ale poučil a stáhl si DropBox, který je suprově navržen pro úschovnu souborů. Nyní již ouplná ztráta dat nehrozí ;) Špatné je ale to, že budu muset dopisovat část, kterou jsem pokládal za nejlepší… :( :'( Naštěstí jsem s tím ale pro tento den aspoň trochu hnul.

18.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 9 028
Čas: 1 hodina 34 minut
Pozn.: No, z 50% jsem dohnal to, co jsem ztratil. Bude to znít asi hloupě, ale jsem tak trochu rád, že mi flashka vypověděla službu. Nyní jsem přišel na lepší věci, kterými mohu vylepšit příběh. (doufám k dokonalosti) Už mě ztráta příběhu tak netíží, jak tomu bylo včera. Přesto mě ale trochu mrzí, že kdybych o USB nepřišel, příběh mohl být do konce příštího týdne dopsán. No, ale co se dá dělat. Svět se kvůli takovéto prkotině nezhroutí. :)

19.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 3 506
Čas: 48 minut
Pozn.: No, není, co bych dodal :D Prostě jako vždy to o víkendu nejde… Musím si počkat na večerní hodiny, kdy se píše lépe ;)

Eragon -- RECENZE

17. srpna 2012 v 17:06 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: Eragon
PODTITUL: /
POČET STRAN: 488
AUTOR: Christopher Paolini
VYDAVATEL: Fragment
POŘADÍ V SÉRII: 1. díl
POČET HVĚZDIČEK: 4,5/5
FILMOVÉ ZPRACOVÁNÍ: ZDE

Kdo by neznal příběh Eragona. Chlapce, který najde dračí vejce a následně se o něj stará. Jenže, co když se starat o draka není taková bezpečná sranda? Zvlášť, když Eragonovi začíná hrozit tajemné nebezpečí hrozící ze strany Království?
Na první pohled se může zdát, že je kniha jednoduchá a jednomyslná. Jenže člověk se po prvních kapitolách velice splete. Jakmile Vás autor vrhne mezi Eragona, Galbatorixe a Stín, hned si uvědomíte, že to zrovna není tak lehké, jak si myslíte.
Mě připadla celá kniha magická. Nejen svým příběhem a světem, ale také počtem magických osob a zvířat. Přes záhadnou skupinu Vardenů přes urgaly, kočkodlaky, Kully a vše to končí draky. Ano, draky. Ze začátku jsem se zlekl, když jsem si pomyslel: "Ach, s hlavním hrdinou bude putovat drak." Jenže když se řekne drak, každému se vybaví veliké stvoření, které chrlí oheň a nepouští si nikoho k tělu. U Safíry to ale neplatí. Je přátelská, hrdá a chytrá. Tak, jak má správný drak vypadat. Zato o Eragonovi bych se mohl hádat…
Jak již někteří ví, hlavní problém v knize je Galbatorixovo utlačování lidí, elfů, trpaslíků a kdo ví čeho ještě. Jenže je zde takový malý problém. Nikdo se nechce Galbatorixovi postavit. A jak to tak již bývá, vždy se někdo najde. Tady to platí dvakrát více. Je zde totiž skupina. Vardenové, které se snaží Galbatorixe svrhnout a získat mír! Aspoň tak to oni říkají… Eragon po nic ze začátku ale netoužil. Za to oni po něm jo a jakmile se k nim dostane, sám si vlastně ani neuvědomí a po chvíli stojí po jejich bocích a snaží se potlačit Galbatorixovu sílu.
Musím Vás ale varovat… Jakmile po knize sáhnete, nepustí vás. Autor si totiž dokáže nádherně pohrát se slovíčky a sám si dokázal vytvořit nádherný magický svět Alagaësie. Já osobně miluji, když si nějaký autor dokáže vytvořit svůj vlastní svět a svá vlastní pravidla. Nejvíce se mi ale zalíbil Paoliniho starověky, uralský a trpasličí jazyk + následný slovníček pojmů. Tímto si myslím autor dokázal velice "šplhnout" u čtenářů, kteří čekají něco jiného než klasiku. U této knihy se rozhodně mají na co těšit! Ale nemyslete si, že když kniha obsahuje skvělé popisy postav a rozhovorů, nebude zde chybět i souboj. Určitě jeden z mnoha soubojů ve válce. Občas mě ale trochu zarazilo, že díky všem těm popisům a rychlému ubíhání děje jsem ani někdy nepostřehl, kde se jaká postava nacházela. No co, moje chyba.
Eragonovi je na začátku příběhu tak více jak patnáct let. Již se má stát mužem, jenže najednou objeví vejce. A s tím se objeví nejen nové dobrodružství, ale také problémy.
Safira (mimochodem velice pěkné jméno) je chytrá a vznešená. Chová se jako pravé zvíře na vysoké úrovni opředené mnoha tajemstvími, které jsou i doposud skryty. A Eragon… Je prostě Eragon. K tomu není co dodat.
Sami ale budete přicházet na to, jak Eragon společně se Safirou rostou. A nemyslím jenom fyzicky. Na začátku knihy se choval jako opravdový patnáctiletý kluk. Jenže na konci bych (v určitých situacích) ani neřekl, že je mu šestnáct. Jeho činy se od těch na začátku knihy velice liší a jde poznat, že to správné dobrodružství dělá s člověkem divy.
Postavy zde byly, stejně jako samotný svět a pověsti v něm, opřeny tajemstvím. Třeba Brom vypravěč… Ten Eragona ochraňoval, i když o tom nevěděl. Na cestách mu byl otcem, kterého nikdy nepotkal a byl to pouze a jen on, kdo z Eragona udělal Jezdce, jakým právě je. On byl jeho jediným přítelem v dobách, kdy potřeboval pomoci. Byl učitel, dobrý člověk. Opředen ale tajemstvím, na které se snaží Eragon získat odpovědi. Abych se přiznal, moje nejoblíbenější postava byla a bude Angela a kočkodlak. Ti dva patří sobě a vždy jsem se nemohl dočkat, kdy se jeden z nich na scéně neobjeví.

Knihu si můžete objednat: Fragment | Arara
Také chci poděkovat nakladatelství FRAGMENT, že mi knihu jako recenzní výtisk poskytlo.

PÍSEŇ 23. TÝDNE - David Guetta - Titanium ft. Sia

13. srpna 2012 v 14:21 | Filipskh |  Píseň týdne
Tak jsem si na to aspoň vzpomněl... :D Literární deníček za minulý týden nebude, jelikož jsem byl v Turecku, kde nebyl žádný čas na jakési psaní :)

PÍSEŇ 22. TÝDNE - Britney Spears - ...Baby One More Time

4. srpna 2012 v 15:01 | Filipskh |  Píseň týdne
Náhodně vybraná píseň :) Nestíhám, takže mi je jedno, na co to padlo :D
P.S: Mějte se tady ten týden pěkně ;) =o)

Literární deník (30.7. - 5.8. 2012)

4. srpna 2012 v 14:58 | Filipskh |  Literární deníček
Jelikož nebudu od zítřa k zastižení a nebudu mít čas, zveřejňuji deník již teď. Pěkné počteníčko :)

Tak... Propadl jsem i já! Stejně, jako Temnařka jsem se rozhodl zavést si svůj LITERÁRNÍ DENÍČEK. Je pěkné mít přehled, co stihnete za týden napsat, ne? =)

Oč vlastně jde? (Citace z blogu. Proběhla malá úprava)
''Každý den si pro sebe napíšu na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu, po kterou jsem se věnoval práci a nějakou osobní poznámku. Každou neděli v noci seznam zveřejním...''


Já si to ovšem trochu poupravím pro sebe. Stejně jako Katrinka. Taktéž jako ona nebudu dny vynechávat, protože bych je asi zapomněl. Začnu dělat hodně věcí... Však to znáte :D Každé pondělí budu tyto deníčky přidávat. (Někdy se stane, že už i v neděli večer) Někdy si k článkům přidám své poznámky ;) Takže, kochejte se! :)
P.S.: Doufám, že se tento nápad zalíbí i ostatním a budou také v tomto Temnařčtina projektu pokračovat :) Budu také doufám, že budete psát do komentářů, jak na Vás celý projekt působí a také můžete vložit odkaz na svůj vlastní Literární deníček :)

30.7. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 925
Čas: 12 minut
Pozn.: Nebyl čas, nebyl čas, nebyl čas! A nechtělo se mi :D

31.7. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 2 468
Čas: 32 minut
Pozn.: No, no… Nebudu svůj výkon raději komentovat :D Nevím, ale prostě není nějak čas… (On sice je, ale já jsem lenivý psát. A to jsem už u konce! Nesmím to vzdát… Nesmím!)

1.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 4 316
Čas: 54 minut
Pozn.: No, no… Nemám, co bych dodal… Možná jen to, že se vrah v hradě našel, ale -!

2.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 3 496
Čas: 22 minut
Pozn.: Já nevím! Já už asi žiji tím Tureckem! :D

3.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 1 972
Čas: 19 minut
Pozn.: A právě, jak mám chuť psát, není elektřina!
4.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 0
Čas: 0 minut
Pozn.: Zasloužená dovolená v Turecku :3

5.8. 2012
Práce na: Findnovo Tajemství
Počet napsaných znaků: 0
Čas: 0 minut
Pozn.: Zasloužená dovolena v Turecku :3

Noc, kdy jsem měla zemřít -- RECENZE

3. srpna 2012 v 14:44 | Filipskh |  Recenze
NÁZEV: Noc, kdy jsem měla zemřít
PODTITUL: Původní česká Detektivka
POČET STRAN: 240
AUTOR: Veronika Černucká
VYDAVATEL: Moba
POŘADÍ V SÉRII: Samostatné, nijak nenavazující dílo
POČET HVĚZDIČEK: 5/5

Musím tedy sám osobně přiznat, že tato kniha získala můj obdiv. Detektivky nečtu, ale u této knihy jsem udělal velikou výjimku.
Noc je vlastně sborník 19 detektivních povídek, které jsou nádherně propracované a nenajdete zde žádnou skulinku, přes kterou byste mohli uhádnout správného vraha. Nemusím zmiňovat fakt, že je kniha skvělá, že ne? :)
Po přečtení první povídky jsme si říkal, že u té příští se pokusím uhádnout správného vraha. Ale ani jednou se v ve všech 19 povídkách ani jednou vraha uhádnout nepodařilo. Autorka si totiž dokáže s Vámi hrát a nutí vás si myslet, že právě tato osoba je vrah a na konci povídky přijdete na to, že jste se zhola mýlili.
Povídky jsem většinou napínavé, objeví se zde občas ale i nějaká ta nudná, kterou jsem četl jenom z donucení, abych se mohl dostat k té další.
Autorka má ale nádherný smysl pro to, že Vás nenechá ani na chvíli oddechnout a neustále Vám jakoby poroučí, aby se Váš mozek nezastavil a stále tipoval někoho jiného. Pěkně si Vás omotává kolem svého prstu. Některé povídky jsou složité a člověk si je musí dvakrát přečíst, aby pochopil jejich význam. Nejvíce mě ale těší pomyšlení na to, že skoro nikdo nepochopil první povídku a mě se to (čirou náhodou. Opravdu, čirou!) povedlo. Svůj názor na povídku jsem napsal a ona mi odepsala, že jsem povídku pochopil správně. Byl jsem tudíž velice rád.
Někdy jsou rozuzlení opravdu… šokující. Celý případ si během čtení zkonstruujete a věříte, že váš názor je ten pravdivý. A poté se vrah najde a celá Vaše konstrukce se zhroutí a na rozuzlení budete zírat s otevřenou pusou. Často je vrahem i ta nejnápadnější osůbka, do které byste to nikdy neřekli…
Jak jsem již zmiňoval výše, některé povídky byly nudné. Jakmile jsem se ale dostal k dalším, tyto povídky tyto nudné rozhodně nahradily, takže většinou přesahovaly ty lepší, akčnější a plné napětí.
Tuto povídku nemohu hodnotit jinak než 5*. Menší hodnocení by si ani nezasloužila. Celá kniha se mi líbila a ni by mě nenapadlo, že je toto právě první autorčina kniha. Velice povedené detektivní dílo.
Obálka je ze stránek Moby
Knihu si můžete pořídit: Moba | Arara